היי, שמי ויולה ימית גוטמן, בת 42 ואמא לליה בת ה-14.

אני שחקנית בהצגות זה 20 שנה ובמקביל מטפלת בילדים ובמבוגרים במגוון שיטות.

בגיל ההתבגרות עמדתי בפני אתגרים רבים ששיאם היה בגיל 20, בשנה הראשונה בבית הספר למשחק, כאשר נאלצו לכרות את רגלי בשל בעיה רפואית מפתיעה.

מתוך רצון לחזור לעמוד על הרגליים – וכמובן גם להגשים את התשוקה הגדולה שלי ולשחק על הבמה, התבשלה בי ההחלטה לרתום את החוויות הקשות שעברתי ולהפיק מהן תועלת טיפולית – לעצמי ולאחרים.

הבנתי שהכי נכון לי להשתמש בחוויות האישיות שלי, תוך שאני נעזרת בטכניקות טיפוליות שצברתי עם השנים, כדי לסייע לאנשים להתגבר על הקשיים ולמצוא את הדרך הייחודיות שלהם להתפתחות לצמיחה – גם במצבים מאתגרים שאף נראים לפעמים בלתי אפשריים. אני מאמינה שתמיד אפשר לשנות ולשפר – כל עוד יש אמונה, רצון והדרכה נכונה.

הטיפולים שאני מציעה:

לאורך הדרך למדתי מגוון טכניקות טיפוליות. כשאני פוגשת את המטופל, אני מוצאת את התמהיל המדויק ביותר שיכול לסייע לו להשיג את המטרות שלו. שיטות הטיפול שלי כוללות בין היתר:

אקסס בארס (Access bars) – שיטה שמאפשרת למוסס את הדברים שמגבילים אותנו ומונעים מאיתנו להיפתח לאפשרויות ולרעיונות חדשים.

תטא הילינג – אימון למוח, לנשמה ולגוף באמצעות מדיטציה עוצמתית ומרפאה.

פסיכודרמה ותיאטרון בובות טיפולי – מתאים במיוחד לאנשים שמתמודדים עם טראומה. את השיטה הייחודיות למדתי במשך 3 שנים בבית הספר לתיאטרון בובות בחולון. את הסטאז' עשיתי באברבנאל, בטיפול פרטני וקבוצתי בנשים.

NLP – דמיון מודרך ואימון לתת מודע.

קלפי אושו – קלפי מודעות רגשית שמשקפים את המצב הרגשי של המטופל.

במי אני מטפלת?

הטיפול שלי יכול להועיל לאנשים רבים, אך מתאים במיוחד לנשים ולנערות מגיל 15 ומעלה.

אני ממליצה לפנות אליי כאשר המטופל מרגיש שהוא מוכן לשינוי ובשל לעבור דרך כדי להשיג אותו. אני מאמינה בהקשבה עצמית – כלומר, שכל אדם יודע בעצמו מתי הוא מוכן לשינוי. כאשר מרגישים את הבשלות הזאת, הטיפול מסייע לחדד ולחזק את ההקשבה העצמית כבר מהשנייה הראשונה.

איך נראה הטיפול בפועל?

הטיפול בדרך כלל מורכב משלושה שלבים:

  1. שיחת היכרות שמתמקדת בסיבת ההגעה לטיפול.
  2. טיפול באקסס בארס – מגע ב-32 נקודות בראש לשחרור אנרגיה כלואה. בשלב הזה ניתן לשלב גם תטא הילינג לשחרור מאמונות מגבילות וכלים טיפוליים נוספים.
  3. שיחת סיכום לעיבוד התכנים שעלו בטיפול תוך גיבוש כלים לעבודה ולהתפתחות גם מחוץ לקליניקה.

ה"אני מאמין" שלי

אני מאמינה שגם אחרי שלמדתי הכול – חשוב גם לשכוח הכול.

כשאני עומדת מול בן אדם בטיפול, אני שוכחת את כל מה שאני יודעת ולומדת את הדרך הייחודיות שלו כדי באמת לסייע לו להשיג את השינוי שהוא מייחל לו.

אני גם מאמינה שעל כל אדם ניתן להשפיע כדי לכוון אותו למסלול המתאים לו ביותר. יש מגוון דרכים לעשות את זה ולשם כך המטפל נדרש לחתור באמונה וללא שיפוטיות כדי למצוא אותן.

מוזמנים ליצור איתי קשר