לבנת ליבנה | מטפלת גוף נפש, נטורופתית N.D והרבליסטית קלינית | פרדס חנה

היי, שמי לבנת ליבנה, נשואה לרותם האיש שלי והחבר הכי טוב שלי מזה 27 שנים בזוגיות מאוזנת והרמונית. אמא לסתיו, עומר וסער. המשפחה שלי היא משאב משמעותי בחיי.
מתגוררת בפרדס חנה בה נמצאת גם הקליניקה הפרטית שלי, כאן מזה מספר שנים אני נפגשת עם נשים ומטפלת בהן במגוון שיטות המשלבות גופנפש: תזונה מותאמת בשילוב צמחי מרפא, עיסוי רפואי הוליסטי, דמיון מודרך ופרחי באך.
במהלך השנים הבנתי שהכלי המהותי ביותר שלי הינו ההקשבה עם הלב, כאשר אני באה בלב פתוח ומקשיבה למה שמביאה האישה שמולי, אני מצליחה להבין את עולמה ולדייק עבורה את הטיפול ובכך להביא לאיזון בחייה. ביחד אנחנו צועדות במסע אל עבר הריפוי על ידי מציאת המשאבים הפנימיים המאפשרים אותו.

במי אני מטפלת?

אני מטפלת בנשים בגיל השלישי עם כאבי גוף ונפש, בתהליכים המעוררים את כוחות הריפוי של הגופנפש ומאפשרים התמודדות עם אתגרי החיים.

מתי מומלץ לפנות אלי?

כשמגיעים הקשיים שמביא עימו הגיל השלישי: מחלות המאפיינות את הגיל השלישי כמו: סכרת, כבד שומני, יתר לח"ד, אוסטאופורוזיס, בעיות בבלוטת התריס ועוד.

כשמתעוררים כאבים בגוף: כאבי מפרקים, כאבי שרירים, כאבים עצביים ועוד.

כשמתעוררים כאבים בנפש: דיכאון קליני או דיכאון סמוי. תחושת דיכדוך.
כשמרגישים בדידות גם כאשר יש משפחה, כשחשים שאין עוד מטרות מהותיות בחיים, כשמרגישים שאין לאנשים סבלנות להקשיב לכן.

כשנוטלים הרבה מאד תרופות ורוצים לעשות סדר בצמוד לליווי הרפואי.
וכשרוצים לחזק את הגוף בתזונה מזינה ומותאמת לגיל ומכאוביו .

אילו טיפולים אני מציעה?

אני מציעה טיפול גוף נפש שכולל הקשבה בכל הרבדים ושיחה שעיקרה הוא: המטופלת.
טיפול באמצעות שיחה ממוקדת הקשבה, תזונה, צמחי מרפא, ארומתרפיה, עיסוי רפואי הוליסטי, דמיון מודרך, פרחי באך.
טיפול הממוקד בקשיים שמביא עימו הגיל השלישי.

השכלה שרכשתי:

M.A בחינוך במסלול פיתוח תוכניות לימוד באוניברסיטה הפתוחה (תואר שהשלמתי ב2012 , תואר שהתחלתי בשנות התשעים באוניברסיטת בן גוריון בחינוך ולשון עברית והשלמתי לאחר מספר שנים) במהלך התואר התמקדתי בהפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה.

תעודת מגשר – לימודי גישור במכללת גומא בהרצליה במהלכה למדתי את מיומנות השיקוף וכלים לסיוע בפתרון סכסוכים בינאישיים.

2014-2018 לימודי נטורופתיה והרבליסט קליני במכללת כרכור.
בעלת תעודת נטורופתית (2019) נטורופתית מטפלת בבעיות בריאותיות בשיטה טבעית, שמכוונת לרפא את האדם על ידי עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. הנטורופתיה כוללת בתוכה מגוון שיטות אבחון וטיפול המאפשרות לי להסתכל על האדם באופן כולל ובכך ולהתאים את הטיפול למטופל באופן אישי. אני לוקחת בחשבון את אורח החיים הכולל של האדם ואת הגורמים הנפשיים, הסביבתיים והתזונתיים. הטיפול מתמקד בהבנת מקור הבעיה וטיפול בו ולאו דווקא בסימפטומים.

בארגז בכלים שלי מספר תחומים:
1. מטפלת בתזונה – באמצעות שיטות תזונה שונות אותם אני מתאימה למטופל באופן אישי. אני מתמקדת בהזנה מיטבית של הגוף ולעיתים גם מסתייעת בתוספי תזונה מותאמים לאדם.
2. הרבליסטית קלינית מטפלת צמחי מרפא, וארומתרפיה – צמחי המרפא מסייעים בהעצמת מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ומזרזים את התפקוד המיטבי של איברי הגוף השונים.
3. ארומתרפיה מתמקדת בטיפול באמצעות שמנים אתריים המצויים בצמחים שונים, המסייעים לטיפול בגוף ובנפש באמצעות נשימה והרחה. (בעלת תעודת הרבליסט קליני ותעודה של מטפלת מוסמכת בארומתרפיה)
4. טיפול במגע – בעלת תעודת מעסה בכירה בעיסוי רפואי הוליסטי (2016). עיסוי רפואי הוא עיסוי בעל אופי פיזיותרפי מטפל במערכת השלד והמפרקים כגון גידים ורצועות שונות בגוף. עיסוי הוליסטי (מהמילה היוונית ολoς, שפירושה "שלם" או "כולל") מדגיש את הצורך בבחינת גופו, רגשותיו, אופן חשיבתו וסביבתו של האדם ככלל, ולא רק את האיבר הבודד או את התפקוד המובחן. מושם דגש מיוחד על טיפול עצמי ורפואה עצמית, אורח חיים בריא, אכילה נכונה, הרגלי שינה נכונים, נשימה נכונה, שהות באוויר הפתוח, הימנעות מסיכונים או ממצבי מתח מיותרים, וכן הלאה.
העיסוי הרפואי ההוליסטי שם דגש על משמעות המגע בחייו של האדם כצורך בסיסי לחיים בריאים. מרפה שרירים משפר זרימת דם וסירקולציה ומאפשר גמישות, מעודד חילוף חומרים ופינוי פסולת מהגוף. ברמה הרגשית הוא מרגיע, מעלה רמות מודעות לגוף, יוצר אפשרות לטיפול עצמי וגורם להבנת חיבורי גוף נפש.

בעלת תעודת מטפלת מוסמכת בדמיון מודרך (2017) – הטכניקה של דמיון מודרך מושתתת על כלי אוניברסלי שנמצא בכל אדם ואדם בצורה מובנת: להמיר תחושות ורגשות לדימויים. במהלך היום אדם עושה משימות, עובר מאות חוויות בהם כל החושים קולטים מידע, מפגש אנושי, אנרגיות, מידע פיזי ועוד. חלקם מעובדים בזמן שהם קורים חלקם מעובדים קצת אחרי וחלקם אינם מעובדים בכלל. בדמיון מודרך, בדומה לחלום, נשענים על היכולת של האדם להפוך מידע אמורפי פיזי או רגשי לסמלים / דימויים.
הגדולה של הדימוי היא שאנחנו מתוכנתים לעבוד לפי סמלים. הדימויים והסמלים הללו קיימים בכולנו ועוברים אלינו כחלק ממנגנוני ההישרדות.
דמיון מודרך מתחבר למערכת פנימית לא מוכרת שיודעת לקחת דברים ולחבר אותם, ובכך לנצל משאבים פנימיים לעבודה התפתחותית, ע"י מתן פרשנות אישית של המטופל למסרים שהוא מקבל מתוכו.

בעלת תעודת מטפלת מוסמכת בפרחי באך (2015) – ע"פ השיטה המקור למחלות כולן נובע מהפער בין היעוד של הנשמה ליכולת האדם לממש אותו בשל נסיבות ומגבלות חייו. התמציות מיועדות לאזן ולתת מענה לדפוסים ההתנהגותיים והנפשיים של האדם ומתוך כך לאזן ולרפא גם את גופו.

* בימים אלה אני לומדת לימודי פסיכותרפיה גופנית התייחסותית הוליסטית במכללת כרכור ומרחיבה את סל הכלים שלי על מנת לדייק את הטיפול הגוף נפשי עבור המטופלים שלי.

לפני כחמש שנים, בעקבות סימפטומים ובדיקות דם שתוצאותיהם חרגו מהסוגריים ברמה גבוהה מאד, התגלה לי שאני סובלת ממחלה אוטואימיונית בבלוטת התריס. הרופאים המודאגים שלחו אותי לכל הבדיקות האפשריות ובסופן המליצו על תרופות לאיזון הבלוטה, לדכא אותה בטיפול כימי ביוד רדיואקטיבי ואף היו שהמליצו על ניתוח לכריתת בלוטת התריס.
היה לי ברור שאני לא מוכנה להרעיל את גופי ברדיואקטיביות ולא לכרות איבר מגופי, הסכמתי רק לטיפול התרופתי. תוך מספר שבועות רוב בדיקות הדם הראו על איזון בערכים, אבל הרגשתי הרבה פחות טוב גם פיזית אבל בעיקר רגשית. משהו בתוכי הבין שזו לא הדרך עבורי. למורת רוחם של הרופאים, בחרתי להפחית בהדרגה את התרופות עד שהפסקתי לגמרי ובמקביל לכך יצאתי למסע לעבר הריפוי הטבעי שלי.
בליווי של נטורופתית קלאסית, חקרתי את כל שיטות התזונה וצמחי המרפא ומדי פעם הייתה גם התייחסות רגשית. ביחד עם הנטורופתית המקסימה שלי דייקנו את התזונה וצמחי המרפא והיה שיפור משמעותי בדרך לאיזון המיוחל. במהלך המסע שלי הבנתי שאנחנו ממוקדות מדי בטיפול הגופני ושהגיעה העת להוסיף גם טיפול בהיבט הרגשי. הלכתי לטיפול אצל פסיכותרפיסטית גופנית ואחרי חודשים של עבודה משולבת גוף ונפש הגיע האיזון – הערכים של כל הבדיקות מאוזנים ויתרה מזה אני מרגישה טוב הן פיזית והן רגשית.
בעקבות המסע שלי הבנתי שתהליך ריפוי הוא תהליך המשלב גוף ונפש ביחד. זו איננה סיסמה, זו המציאות, כפי שחוויתי אותה על בשרי ונפשי. בעקבות הניסיון הפרטי שלי, נוצרה המטפלת שאני כיום: נטורופתית ממוקדת גוף נפש.
אני נטורופתית המשלבת כלים טיפוליים מהפסיכותרפיה גופנית הוליסטית ובכך מדייקת את הטיפול שלי עבור המטופלות שלי.
הריפוי הוא אפשרי, הוא דורש עבודה בליווי מקצועי שיתמוך ויקל על הדרך. אני יודעת לעשות זאת כי הייתי שם ואני מבינה היכן אני יכולה לסייע.

ה"אני מאמין" שלי

אני מאמינה שכל אדם זקוק לטיפול מותאם אישית ותפור למידותיו ע"י חיבור לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף הנמצאים באדם עצמו. האדם בעיני, הוא מכלול של נפש, גוף ורוח. כאשר אחד מהחלקים נפגע אזי נפגע גם כוח החיים של האדם ומביא למחלות שונות: פיזיות או רגשיות.
הכרה במשאבים האישיים וטיפוחם תוך ליווי ותמיכה מחזירים לאדם את הכוחות לאיזון וריפוי טבעי.

חברת אגודת הנטורופתים בישראל נטורופתית רשומהR.Na 20033

מוזמנים ליצור איתי קשר