חני לרמן – מטפלת, מגשרת ומעודדת לחברוּת | מקימת "חוג חברות" – חברותא חדשה לנשים | קליניקה פרטית ברחובות ובראשון לציון | צילום: עמליה לוקאש

היי, אני חני, בת 47, אמא לשתי בנות (11,15), נשואה לשי וגרה ברחובות. אני עובדת כמנהלת בעמותה הנותנת שירותי שיקום לאנשים עם מוגבלויות בהקהילה.

בנוסף, אני מגדירה את עצמי כיזמית בנשמתי. אני תמיד מאתגרת את עצמי לחשוב מחוץ לקופסה ומחפשת מטרות משמעותיות שאוכל להקדיש את עצמי אליהן.

בהשכלתי אני מטפלת באומנויות (מכללת בית ברל), מנחת קבוצות תהליכיות (מוסמכת מכון ת.ל.מ), יועצת קריירה מוסמכת (אוניברסיטת תל אביב), ובעלת תואר שני בניהול מלכרי"ם (האוניברסיטה העברית).

לפני עשר שנים, בגיל 38, כבר הייתי אם, רעיה ומנהלת חברה מצליחה – אבל הרגשתי שאין לי מספיק חברות שיתמכו בי וליוו אותי בדרך הזאת. מאז אני לומדת, חוקרת וסוללת דרך בנושא החברות – נושא מאוד עמוק ומשמעותי בחיינו שרבים לא נותנים לו מספיק מקום וחשיבות.

הדרך הזאת הובילה אותי להקים את "חוג חברות" – מיזם ארצי של קבוצות חברות שמייצר קהילות של חברות לנשים בכל רחבי המדינה.

בנוסף לחוגי החברות, אני מעניקה גם טיפול פסיכותרפי לנשים בכל הגילאים על חברות, יצירת קשרים חברתיים וכל תתי הנושאים שכרוכים בכך.

מתי כדאי לפנות אליי?

אני מזמינה אותך לפנות אליי אם את מרגישה שקשרי החברות בחייך זה דבר שחשוב לך להשקיע בו ולקדם אותו.

את מוזמנת לפנות גם אם את חווה התלבטות או קושי סביב קשר עם חברה ואין לך אם מי להתייעץ.

אם הקשר עם חברה הגיע למבוי סתום ואת מרגישה שיש צורך של התערבות או גישור של צד שלישי – אני בהחלט עשויה לסייע לכן למצוא את הדרך לעשות זאת.

הטיפול מתאים גם לכל מי שאיבדה חברה ומחפשת מקום שבו תוכל לעבד את האירוע ולהתגבר עליו.

אני ממליצה לפנות אליי גם אם עברת את גיל 40 ואת תוהה איך לייצר לעצמך קשרי חברות חדשים ומשמעותיים. אני מבטיחה לספק הכוונה מדויקת ולפרט על דרכי הפועלה שעומדות בפניך.

הטיפול שאני מציעה:

אני מציעה טיפול ממוקד קצר מועד לעיבוד רגשות, אשר במהלכו נגבש דרכי פעולה יעילות להתמודדות עם משברים וקשיים בתחום הקשרים החברתיים. בנוסף אני מציעה גישור בין חברות במשבר למציאת דרכים להציל את מערכת היחסים.

השכלה שרכשתי:

תואר שני (MA) בניהול מלכ"רים – "תוכנית שוורץ", בית הספר לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה העברית (2015-2017).

לימודי תעודה בנושא "ייעוץ תעסוקה וקריירה" – החוג לייעוץ באוניברסיטת תל אביב (2009-2010).

הכשרה כמנחת קבוצות בגישה תהליכית – תל"מ – מרכז ארצי למטפלים ומנחים (2009-2010).

לימודי תעודה בטיפול באומנויות – מדרשת בית ברל (2000-2003).

בגיל 38, בתקופה שבה לכאורה השגתי מטרות רבות שסימני בעבר, מצאתי את עצמי כמעט ללא חברות.

הקשרים הישנים, כל אחד מסיבותיו, כבר לא התאימו יותר.

אז שינסתי את מותני, נחושה לרכוש "חברות חדשות" ממש כמו פעם, בימי בית הספר, הצבא, והאוניברסיטה, ימים שבהם זו הייתה משימה די פשוטה. אך למרבה הפלא והאכזבה גיליתי שבגיל הנושק ל-40, זה לפתע כבר לא כל כך פשוט.

זה לא שלא ניסיתי. הלכתי לחוג כזה, וסדנה כזו, ומעגל כזה, ובכולם היו נשים נחמדות באמת, אך הקפיצה מלפטפט עמן בהפסקה לפגישה "אחת על אחת" הייתה גדולה מידי, מביכה מידי, ולאחר ניסיון אחד שלא צלח התווסף לו גם החשש מדחייה ואי נעימות.

כך מצאתי את עצמי, אישה "נורמטיבית" – נשואה, אמא, אשת קריירה, שבדרך כלל נמצאת בשליטה על רוב היבטי החיים שלה, בחוסר שליטה דווקא בתחום החברתי – שבו הדברים זזו, לתחושתי, לאט מידי ומעט מידי.

אז החלטתי לקום ולעשות מעשה. הזמנתי כמה נשים שפגשתי במעגלים שונים בחיי לקבוצה שהקמתי ונפגשה אצלי בבית במוצאי השבת.

בסופו של דבר, מפגשי הקבוצה נמשכו כ-3(!) שנים ובמהלכן נוצרה אינטימיות בין הנשים, אשר חלקן הן חברות קרובות שלי גם היום.

כעת, כשבנותיי כבר גדולות, החלטתי בהשראת אותה הקבוצה מפעם, שאני לוקחת את הרעיון צעד אחד קדימה. כך רקמתי ברגישות רבה, ומתוך היכרות עמוקה עם הנושא, את מיזם "חוג חברות". זהו מיזם שמטרתו לייצר חברויות חדשות בין נשים, ולנרמל את הנושא החשוב הזה, שבדרך כלל נשים לא מרבות לדבר עליו.

בשונה מאותו המפגש האינטימי בביתי, כיום משתתפות בקבוצות השונות כ-620 נשים ודרכן נרקמות חברויות רבות בין נשים בכל רחבי הארץ.

ה"אני מאמין" שלי:

גם נשים נורמטיביות לגמרי, עם כישורים חברתיים טובים, מאבדות חברות לאורך חייהן, וחלקן מתקשות לייצר חברויות חדשות במירוץ החיים המטורף.

נושא החברות בחיי נשים לא מדובר ומטופל מספיק. זהו נושא מוכה בושה, שגם מטפלים מקצועיים רבים לא כל כך יודעים איך לגעת בו ולטפל בו. מתוך החוויה, החקירה וההיכרות העמוקה שלי עם הנושא, אני חושבת שגם בטיפול ובגישור בנושא יש צורך במיקוד.

יש צורך במקום שידע להכיל את הקושי, לייצר חברויות חדשות ולסייע לנשים לסגל דרכי חשיבה ופתרונות לשיפור המצב. ממש כמו בטיפול זוגי, גם כאן יש צורך במקום שיידע לגשר בין חברות שחוות משבר בקשר ורוצות להילחם עליו.

מוזמנים ליצור איתי קשר