שירלי קורין – עובדת סוציאלית ומטפלת ב-NLP וברפואה משלימה ברמת גן

שמי שירלי קורין, עובדת סוציאלית משנת 2002 וקב"נית פעילה במיל'. מזה 6 שנים מטפלת בנוסף  ב NLP.

בתחילת דרכי המקצועית, הייתי מטפלת ברפואה משלימה – רפלקסולוגיה, פרחי באך, ארומתרפיה, ריקול הילינג. עם הזמן, אחרי שצברתי ניסיון בטיפול, הרגשתי שחסרים לי כלים שיסייעו לי לעסוק גם בהיבטים הרגשיים והנפשיים של הטיפול. לכן, פניתי ללימודי עבודה סוציאלית מתוך שאיפה לרכוש ידע וניסיון גם בטיפול נפשי.

במסגרת העבודה בתחום שהפגישה אותי עם אוכלוסיות מורכבות – נפגעי נפש, מכורים לסמים, לאלכוהול ולכדורים, נפגעי תקיפה מינית וטראומה, נפגעי חרדה ועוד, טיפלתי באופן פרטני וקבוצתי במגוון מצבים מורכבים, צברתי ניסיון טיפולי רב מאד, והתמחיתי בטיפול בהפרעות חרדה וטראומה בכלל ובפרט בטיפול בטראומה מינית. מזה מס' שנים אני מנהלת פורום פגיעה מינית באתר BEOK הנותן מענה לאנשים שפונים להתייעץ בתחום זה.

https://www.beok.co.il/forums/forum-199/

בשנים האחרונות גם למדתי את רזי הטיפול ב-NLP, שיטת טיפול שמאפשרת להשפיע על התת-מודע ולשנות צורות חשיבה שמעכבות אותנו או פוגעות בנו.

מתוך כלל ההתמחויות המקצועיות השונות שצברתי נולדה תפיסה טיפולית הוליסטית שמתייחסת לגוף ולנפש כמקשה אחת ומשפיעה על שניהם כדי לשפר ולהעצים את תהליך הריפוי.

במי אני מטפלת?

אני מטפלת במבוגרים מעל גיל 16, גברים ונשים, הסובלים מבעיה נפשית או רגשית, לרבות: הפרעות חרדה, נדודי שינה, טראומות, בהן פגיעה מינית, התמכרות לסמים, לאלכוהול, לכדורים או למין, קשיים חברתיים או דיכאון. כמו כן, אני מטפלת גם במטופלים שנמצאים במעקב פסיכיאטרי ונוטלים תרופות ובבני משפחה המתמודדים עם מחלה מסכנת חיים של יקירם.

ובנוסף, אני מטפלת גם בציבור הדתי והחרדי תוך רגישות תרבותית

מתי כדאי לפנות אלי?

אני ממליצה לפנות אליי כאשר אתם מרגישים שהמציאות שאתם חיים בה היא קשה, מעיקה, בלתי נסבלת ומכאיבה לכם – בגוף ובנפש וכשאתם מעוניינים לטפל בבעיה ממנה אתם סובלים אצל אשת טיפול בעלת ניסיון רב ומגוון, כי הניסיון עושה את ההבדל בין טיפול למשנהו!

אני מזמינה אתכם לפנות אליי כאשר התקפי חרדה אינם אירוע חד פעמי בעבורכם – אלא מצב קבוע ומתמשך, כאשר נדודי השינה נמשכים מעל שבוע, כשאתם מרגישים שההתמכרות יוצאת מכלל שליטה או בכל מצב של מצוקה נפשית שמקשה להתמודד עם החיים.

אני מאמינה שאוכל לסייע לכם להפוך את הקול הפנימי השלילי שמחליש אתכם, לקול חיובי, סלחני ומעצים יותר ולגבש ביחד איתכם כלים יעילים להתמודדות עם תחושות שליליות כמו לחץ נפשי, מחשבות טורדניות ודיכאון.

הטיפולים שאני מציעה:

טיפול נפשי-רגשי משולב עם כלים להרגעה ולהגברת הקשב לגוף, לנפש ולצרכים שלהם. הטיפול נעשה תוך התייחסות הוליסטית ומקיפה להיבטים השונים שעלולים לגרום לבעיה שאתם חשים. זאת מתוך הבנה שמצוקה נפשית קשורה גם להיבטים גופניים, לסביבה ולאורח החיים שלנו.

במידת הצורך, הטיפול ישולב עם שיטות מתחום ה-NLP, כמו גם עם טיפול בפרחי באך, ארומתרפיה ורפלקסולוגיה.

השכלה שרכשתי:

תואר ראשון בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה בהצטיינות – אוניברסיטת תל אביב (1992-1995)

לימודי רפלקסולוגיה ופרחי באך – מכללת מדיסין (1995-1996)

לימודי ארומתרפיה – מרכז שלוס (1996-1997)

לימודי הסבה לעבודה סוציאלית – מכללת צפת (שלוחת בר אילן) (2000-2002)

לימודי תעודה – ליווי בני משפחה בצל מחלה מסכנת חיים (2011)

לימודי NLP פרקטישיונר – מכללת לשם שינוי – מיקי ברקל (2011-2012)

לעתים, היכרות עם גישות שונות לטיפול בגוף ובנפש היא שעושה את ההבדל בין עוד טיפול לבין תהליך שמייצר שינוי אמיתי. בעבר טיפלתי באדם שסבל מהפרעת חרדה קשה וטופל בכדורים פסיכיאטריים. הוא סבל מנדודי שינה כמה שנים ללא הקלה. המטפלים שטיפלו בו קודם הניחו שבעיית החרדה הולידה את הסימפטום של בעיות השינה ולא ניסו לראות האם ניתן בכלל לטפל בנדודי השינה כבעיה בפני עצמה.

מתוך ההבנה שלי שכל אדם הוא עולם ייחודי ושחשוב להתייחס לכל מקרה לגופו, אני מאמינה שעדיף לא להניח שום הנחה ללא בדיקה. כשאותו האדם הגיע אליי, לאחר כמה שינויים באורחות החיים ובהרגלי השינה – נדודי השינה שמהם סבל נפטרו והוא היה פנוי יותר לטפל בבעיה העיקרית שלשמה פנה לטיפול.

"כל אדם הוא עולם וכל מקרה לגופו"

אני מאמינה שבכל בעיה ניתן לטפל ובהחלט אפשר לעשות שינויים קטנים כדי לשפר את איכות החיים ולהיפטר מהבעיות שמפריעות לנו. אני מאמינה שחשוב לתת למטופלים כלים מעשיים לעבודה עצמית – שילוו אותם גם לאחר הטיפול וישפרו את היעילות שלו.

מוזמנים ליצור איתי קשר