מיכל שהםשביב – פוטותרפיסטית עם קליניקות פרטיות בחיפה ובתל אביב

היי, שמי מיכל שהם-שביב, בת 58, נשואה פלוס 2 ומתגוררת בחיפה.

אני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ חינוכי בהצטיינות. בנוסף, השלמתי לימודי פוטותרפיה במסלול תלת שנתי במוסררה בירושלים ואני מטפל בקליניקות פרטיות לטיפול רגשי באמצעות צילום בחיפה ובתל אביב.

לצד הטיפול, אני משמשת כמרכזת אקדמית ומרצה במסלול פוטותרפיה במרכז שילוב בקרית טבעון וכן מנחה קבוצות ומטפלת באמצעות צילום בעמותת "אלה", באגודה למלחמה בסרטן, בלימודי המשך באוניברסיטת תל אביב, במחלקות רווחה שונות ברחבי הארץ ובמסלולי הכשרה למנחים של פוטוויס בעמותת Photo Is Real.

במי אני מטפלת?

אני מעבירה טיפולים פרטניים וקבוצתיים לילדים, לבני נוער, לצעירים ולבוגרים – עם קשיים בתחומים רגשיים, חברתיים ומשפחתיים. הטיפול מיועד למי שטיפול פסיכולוגי בשיחות לא מתאים להם ושעשויים למצוא תועלת בכלים יצירתיים והשלכתיים על מנת לחולל שינוי רגשי והתנהגותי בחייהם.

 הטיפולים שלי

אני מציעה טיפולים בפוטותרפיה – טיפולים רגשיים בעזרת צילום. פוטותרפיה היא תחום השייך לקשת רחבה של טיפולים באומנות שמטרתם להשתמש ביצירתיות וביכולת ההבעה שמצויות בכל אחד מאיתנו על מנת לשפר ההתמודדות עם קשיים בחיים.

המטופלים מביאים לפגישות צילומים שלהם מהעבר כבסיס לזיכרון, הבעה רגשית ועיבוד חוויות מהעבר. בנוסף, במהלך הטיפול מצלמים מחדש דברים המסייעים לתת ביטוי לתכנים פנימיים שמלמדים על מה שמתחולל במעמקי הנפש ותורמים לתהליך הטיפול.

השכלה שרכשתי:

תואר ראשון במדעי ההתנהגות – אוניברסיטת בן גוריון באר שבע

תואר שני בייעוץ חינוכי בהצטיינות – אוניברסיטת בן גוריון באר שבע

הסמכה בפוטותרפיה (מסלול תל שנתי) – בית הספר הגבוה לאומנויות ולפוטותרפיה  "מוסררה" בירושלים

מנחה בדמיון מודרך וNLP מטעם מכון רטר

מנחה מוסמכת של תהליך ® SoulCollage

 

הנשמה שלנו זקוקה לדימויים על מנת להתבטא.

עודף מילים מייצר אצל רבים מאיתנו ניתוק רגשי ותחושה של התייבשות, שעמום וריחוק.

אני מאמינה שהדרך ליצירת שינויים רגשיים שמועילים לנו, עוברת דרך שחרור היצירתיות שחבויה בכל אחד  מאיתנו ודרך תהליכים אינטראקטיביים המאפשרים להביע את עצמנו באמצעות משחק והבעה יצירתית.

מדיום הצילום מהווה דרך זמינה, קלה וידידותית לכל אדם להתחבר ליצירתיות שבו – גם אם מעולם לא עסק באומנות, גם אם אין לו ניסיון קודם בכך ואפילו אם הוא לא מאמין שיש לו את היכולת לעשות את זה – וגם ליהנות מהדרך.

מוזמנים ליצור איתי קשר