ג'אנה וייס – מטפלת ברפואה סינית ברמת גן, מעבירה סדנאות למטפלים ומנחה מפגשי "תקשורת שווים" | צילום: Dany Moro, Liah Chesnokov

הקשבה. מפגש. ריפוי.

שמי ג'אנה וייס ואני מטפלת באנשים זה יותר מ-12 שנים. הטיפול שלי מתמקד בשלושה רבדים – פיזי, רגשי ומנטלי.

הכלים העיקריים שהוכיחו את יעילותם בקליניקה שלי כוללים: דיקור סיני, שיאצו, שיחה (לעיתים גם בעזרת קלפים טיפוליים), תטא הילינג, פורמולות צמחים סיניים, תרגילים שונים והמלצות תזונה על פי רזי הרפואה הסינית.

בנוסף, אני מעבירה סדנאות לימוד למטפלים ומנחה מעגלי נשים, מפגשי מדיטציה ומפגשי יצירה משותפת.

במי אני מטפלת?

כיום אני מטפלת בעיקר בנשים ומתמחה בהקלה על בעיות רפואיות ונפשיות הקשורות בגניקולוגיה, פריון וכאב.

אני מטפלת בילדות ובנשים מגיל 10 עד 120. בין המטופלות שלי אפשר למצוא נשים בגיל המעבר, כאלו שסובלות מבעיות במחזור או מתסמונת טרום וסתית, נשים פוריות שרוצות להיכנס להיריון, אימהות ונשים בהיריון.

גם גברים מגיעים לקליניקה שלי לטיפול בבעיות של כאבים, חרדה או לחץ נפשי.

מתי כדאי לפנות אלי?

אם חשוב לכם להתחזק פיזית ורגשית, או אם יש לכם רצון לשפר את איכות החיים והבריאות הכללית.

אם אתן סובלות מקשיים הקשורים בגיל המעבר, כמו גלי חום, שינויים במצב הרוח, דופק מואץ, כאבי ראש, נדודי שינה או הפסקות מחזור.

אם אתן סובלות משיבושים ואי סדרים במחזור החודשי, או במקרים של כאבים, בחילות, הקאות, ונפיחות בתקופה הרגישה הזאת.

כשיש לכם כאבי בטן או בעיות בדרכי העיכול, כמו גם במקרים של תסמונת המעי הרגיז, שלשולים, עצירות או כאבי בטן.

כשהגב, הצוואר או הכתפיים כואבים, או שאתם חווים נימולים בידיים, ברגליים או בברכיים.

אם אתם סובלים מצפצופים באוזניים, מקושי לנשום, מלחץ נפשי כרוני או מהצטננויות מרובות.

אם אתן בהיריון וסובלות מבחילות, כאבים או פחד, אם אתן רוצות לזרז את ההיריון או מתקשות להיכנס להיריון.

אם אתם סובלים מעצבנות, תסכול, תקיעות, פחד משינויים, רגישות יתר, קושי לקבל ביקורת, התקפי חרדה, כעס, עצבות, בדידות או תחושת מחנק בגרון.

הטיפולים שלי:

דיקור סיני, שיאצו, טיפולים בשיחות, תטא הילינג, פורמולות צמחים סיניים, המלצות תזונה על פי רזי הרפואה הסינית, חימום במנורת TDP, כוסות רוח ומוקסה (צמח מרפא סיני).

השכלה שרכשתי:

מסלול תלת שנתי במכללת תמורות – לימודי שיאצו, טווינא, מגנטותרפיה, כוסות רוח ואבחנה סינית.

לימודי דיקור סיני במכללת "תלתן" – התמחות בגניקולוגיה, פריון וכאב.

קורס הנחיית קבוצות ב"רוח נשית" – מכללת ויצ"ו, תל אביב.

השתלמות בתטא הילינג – 2017 THINK.

הסיפור האישי שלי:

כשבני הבכור נולד, הייתי בת 32. אחרי הלידה הרגשתי שמשהו אצלי השתחרר. הרגשתי שעליתי עוד שלב במשחק החיים. זכינו לבן אחרי שני הריונות חוץ רחמיים שלא צלחו, בהפרש של 10 שנים. בשניהם עברתי ניתוח בטן פתוח. זה מצב מסכן חיים והניתוח עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים לגוף. אחרי הניתוח האחרון, המצב שלי לא אפשר לי להיכנס להיריון באופן ספונטני ודרש טיפולי הפרייה חוץ גופית (IVF).

למרבה המזל, הצלחנו להיכנס להיריון עוד בטיפול הראשון, הודות לבורא עולם, לפרופסור פלדברג שטיפל בנו, לבעלי, וגם לגופי ונפשי. כשנודע לנו אחרי "עשרת הימים הנוראיים" שאני בהריון באופן סופי, קפצנו מהתרגשות ושמחה.

שיתפתי בשמחתי גם את העמיתים שלי לעבודה. באותה התקופה עבדתי בחברה גדולה בתור גרפיקאית ומנהלת קטלוג דיגיטלי. המשכתי לעבוד במשך כל תקופת ההיריון, עד הצירים. ישר מהעבודה, בעלי אסף אותי ללדת בבית החולים "ליס" בתל אביב – והכול עבר בדיוק כמו שתכננו – מה שתרם עוד יותר לתחושת הניצחון וההתרוממות.

כשהפכתי לאמא בפעם הראשונה, התעורר בי רצון וצורך בעשייה בעלת משמעות. רציתי לעשות משהו חשוב גם למען האחר. רציתי לראות את ה"אחר" הזה, להקשיב, להבין ולעשות כמיטב יכולתי כדי לשפר את חייו.

בשלב הזה הבנתי שאני בוחרת להיות מטפלת. נרשמתי למסלול שיאצו תלת שנתי במכללת "תמורות". את בית הספר בחרתי מתוך אינטואיציה וכאן אני יכולה להודות לעצמי שסמכתי על תחושת הבטן שלי. היום אני מלאת הערכה והודיה למכללה על התמורה הרבה שקיבלתי ממנה.

כך התחיל המסע שלי כמטפלת ברפואה סינית. לאורך השנים, מעצם היותי אדם סקרן, המשכתי ללמוד ולהתפתח במישורים שונים. בינתיים הפכתי לאימא בפעם השנייה. כמה רצינו, קיווינו וביקשנו מהשמיים שישלחו לנו בת הפעם, שוב עברנו סבב טיפולי IVF ולמרבה המזל – ההיריון הצליח. וגם הבורא שמע אותנו – וקיבלנו בת!

כשהפכתי לאימא בפעם השנייה, הרגשתי צורך להעמיק בעולם הרגש והרוח. בקליניקה שלי הבנתי שהרפואה הסינית נותנת מענה מצוין לבעיות פיזיולוגיות, אבל משהו היה חסר והרגיש לא שלם. כך נחשפתי ללימודי פסיכולוגיה חיובית ותטא הילינג והבנתי שאלו דרכים מצוינות להפוך את הטיפול שלי להוליסטי ושלם באמת.

ועכשיו יש לי תשוקה חדשה – עבודה קבוצתית. כשהילדים הגיעו לגיל ההתבגרות – גם אצלי באופן מפתיע התחיל גיל המעבר. כל הגלגולים והמעברים האלו הרעידו כל בנין שבניתי. וכך התחיל שלב חדש – שלב של שיתוף ידע, הוראה והנחיית קבוצות. כיום אני מנחה מעגלי נשים וקבוצות מדיטציה ומתכננת להקים מפגשי יצירה משותפת.

במפגשי הקבוצות גיליתי שלכל קבוצה יש דינמיקה וקסם משלה. במסגרת המפגשים האלו אפילו פיתחתי מושג חדש – "תקשורת שווים". זה אומר שבמעגלי השיח שאנחנו מקיימים, כשאחד מדבר – האחרים מקשיבים ולא נותנים עצות. זהו שיח בגובה העיניים – ללא שיפוטיות ועם המון קבלה.

"תקשורת כנה, כוונה טובה ורצון לשינוי יכולים לחולל ניסים"

אני מאמינה הדוקה בכוונה. אני מאמינה שתקשורת כנה, כוונה טובה ורצון לשינוי יכולים לחולל ניסים.

אני מאמינה שהריפוי מתרחש כאשר עובדים בשלושה רבדים – הבנה, חוויה ועשייה.

בריאות המטופל וטובתו הן ערכים בסיסיים בשבילי. יחד עם זאת, גם הרצון והכוונה של המטופל להיות בריא הם נדבכים חשובים בהצלחת בתהליך. חשוב להבין שהאחריות היא הדדית.

מוזמנים ליצור איתי קשר